Küsi nõu spetsialistilt?
- Valige lähim filiaal.
- Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Üks Case IH uudiseid käimasolevaks hooajaks on RB545-nimeliste presside seeria, mis eristub varasematest lisaks muutunud välimusele veel tõhusama rootori ja sidumissüsteemi poolest. Sidumisel võib lisaks võrgule kasutada kilet ja rootorit seadistades võib valida, kas kasutada materjali peenestamiseks kõiki kahtekümmet nuga või ainult pooli neist. Rootori ummistuste korral on võimalik lahutada rootori sidur ja lasta rootoril kambris olev materjal lõpuni töödelda ja lisaks on ka rootori põhi avatav, mis teeb võimalikest ummistustest jagu saamise samuti lihtsamaks. Üks selline press on Perdi-Jaani talus juba mõnda aega tööd teinud ja uurisime ettevõtte juhi Eino Valgemäe ja traktorist Helen Valgemäe käest, kuidas uus masin end põllul üleval peab.
Puksidel press kestab kauem
„Meile meeldis esmalt see, et tegu on kombipressiga, mille juures kasutatakse laagrite asemel määritavaid pukse“, selgitab Eino Valgemäe. Selline press pidavat paremini vastu ja lisaks on uuel pressil tsentraalne määrimine, mis muudab pukside eluea veelgi pikemaks. „Usume, et selle pressiga peaks saama vähemalt 100 000 rulli pressitud. Meie vana press oli juba 10 aastat vana ja vajas pidevalt remonti, katsealune masin on aga seni kõigega hakkama saanud ilma täiendava tähelepanuta.“ Tsentraalmäärimise olulisust rõhutab ka pressiga tööd teinud Helen Valgemäe. „Selliste presside laagrid/puksid tahavad pidevat määrimist saada ja masin ei ole varustatud määrimissüsteemiga, võib elutähtsad sõlmed kergesti „läbi küpsetada“. Uue pressiga sellist muret ei ole, sest süsteem määrib liikuvaid osi iga kambri avamisega.“ Lisaks meeldib Helenile uue tööriista juures ka see, et hilisem kokku vedu muutub poole lihtsamaks. „Kui sul on tavapress, siis rulle vedada ei saa – rull kukub sinna, kus see valmis sai. Kuid uuel pressil on ka selline võimalus, et kui silorull saab valmis ja sellele on võrk ümber keritud, siis liigub silomass edasi kiletamise aparaadile ja rulli valmides on kaks rulli samas kohas, mis teeb hilisema kokku veo hoopis mugavamaks.
Tehnoloogia teeb elu lihtsamaks
Lisaks toob Helen uue pressi hea omadusena välja veel sellegi, et kiletamist saab jälgida kaamera vahendusel. “Näen traktori kabiinis kaamerast, kas kõik sujub tavapäraselt. See muudab minu elu mugavamaks juba kasvõi seepärast, et ma ei pea töö ajal enam eraldi vaatamas käima, kas süsteem oma tööga ikka hakkama saab”
“Selle paari nädala jooksul, mil ma uue pressiga tööd teinud olen, on valminud juba üle seitsmesaja rulli,“ ütleb Helen. „Siiani saan öelda vaid kiidusõnu, sest töö edeneb kiiresti ja erinevalt eelmisest pressist pole ilmnenud mitte mingisuguseid tehnilisi probleeme ega tõrkeid. Kuna uuel pressil on ka ISOBUS-süsteem, siis on kõik vajalik traktori juhtekraanil, eestikeelsete juhendite ja ülevaatlike värvipiltidega.“ Heleni meelest võiks selline press sobida ka vanematele põllumeestele, kes ei pruugi inglise keelt väga soravalt osata. “Uut pressi on lihtne kasutada ja selle mõistmisega ei tohiks kellelgi probleeme tekkida,” sõnab Helen lõpetuseks. Tema arvamust toetab ka Eino Valgemäe, kelle hinnangul on uus masin sellise moega, et kestab vanast kindlasti kauem. „Üks teine ettevõtte on sellise pressiga teinud juba 30 000 rulli ja sarnaselt meiega pole ka neil esinenud sellega mitte mingisuguseid tõrkeid.“
Küsi nõu spetsialistilt?
dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.
Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.