Agrifac Euroopa demotuur Eestis

05.08.2019

 

Sel suvel väisas esimest korda ajaloos Agrifac põllupritside Euroopa demotuur ka Eestit. Seekord oli võimalik näha ja proovida 2019. aastal Red Dot disainiauhinnaga auhinnatud Condor Endurance II iseliikuvat pritsi. Lisaks oma stiilsele väljanägemisele, jätkus osalejatel vaid kiidusõnu ka masina võimekuse ja võimaluste kohta.

Olukorras, kus 2050. aastaks prognoositakse maailma rahvastiku arvuks 9 miljardit, muutub kriitilise tähtsusega valupunktiks toit. Jätkusuutlik põllumajandus muutub senisest veelgi olulisemaks ning tuleb leida lahendus, kuidas võtta tootmismaast maksimum, tehes seda samas ressursisäästlikult. Täppisviljelus pole seejuures piisavalt täpne, võtmesõnaks saab pigem vajaduspõhine põlluharimine, hoolitsedes saagi eest juba taimekasvu varajastes etappides.

Fookuses taimede tasand

NEED Farming ehk vajaduspõhine põlluharimine on farmihalduse kontseptsioon, mis põhineb põllukultuuride, põldude ja muude parameetrite muutlikkuse jälgimisel, mõõtmisel ning neile näitajatele reageerimisel vastavalt iga üksiku taime erivajadustele. Kasutades uusimat tehnoloogiat, minnakse tagasi põllumajanduse põhitõdede juurde, tagamaks iga taime hooldamise lähtuvalt tema spetsiifilistest vajadustest. Vajaduspõhise põlluharimise puhul ei jälgita mitte põllu keskmist, vaid keskendutakse iga taime vajadustele eraldi.

Ressursisäästlik NEED Farming nutitehnoloogia

Vajaduspõhine põlluharimine toob endaga kaasa ka ressursside optimaalsema kasutamise. Keskendudes iga taime erivajadustele, on võimalik saavutada oluline ressursisääst. Agrifac uus iseliikuv prits Condor Endurance II on varustatud uuendusliku NEED Farming tehnoloogiaga, mille alla kuuluvad ka StrictSprayPlus, DynamicDosePlus ja AiCPlus lahendused. StrictSprayPlus on elektriline pihustussüsteem, mis võimaldab kompenseerida põllu pööramistel tekkivaid ülekulusid. Uuenduslik lahendus vähendab pööramisel automaatselt pihustatavat kogust poomi sisemisel poolel ja tõstab seda välimisel poolel, tagades sellega ühtlasema jaotuse. Täpsem jaotumine vähendab kulusid ning suurendab efektiivsust.

Reaalajas jälgimine ja madalad hoolduskulud

My Agrifac võimaldab kasutajatel oma tegevust reaalajas jälgida ning analüüsida. Seejuures uuendusliku lahendusena väljatöötatud AiCPlus integreeritud tehisintellektiga kaamerasüsteem aitab masinal tõlgendada seda, mida näeb. Intelligentsed AiCPlus kaamerad on paigaldatud poomile, kus süsteem töötleb ja analüüsib põllukultuuri, võimaldades ära tunda ja kohelda seda vastavalt juhtpaneelis etteantud kriteeriumitele. Saadud informatsiooni kasutab DynamicDosePlus doseerimaks igale taimele just talle vajalikku kogust. Eelnev on võimalik tänu võimalusele sujuvalt reguleerida iga düüsi kogust eraldi. Enam pole vaja mõelda, milline lähenemine on parim kõikide taimede jaoks, uus süsteem võimaldab pihustada iga taime täpselt sellega, mida vastav taim vajab.

Tänu kompaktsele GreenFlowPlus pumbasüsteemile ei teki poomi ringlusele setteid ega suuri survekõikumisi. Pärast pihustamise lõpetamist jääb pumbasüsteemi vaid maksimaalselt kuni 6 liitrit jääkvedelikku (kadu), mis on oluliselt vähem kui varasematel samalaadsetel pritsidel. Uus väljatöötatud lahendus muudab filtrite ja kogu süsteemi puhastamise väga lihtsaks ja hooldevabamaks.

Ülim kasutajasõbralikkus

AS Dotnuva Balticu ja Agrifac Machinery B.V. koostöös toimunud Agrifac demotuuri Eesti esitlusel said kõik soovijad ka ise Condor Endurance II pritsiga katsepõllul sõita ja uusimat tehnoloogiat testida. Esimesena pani uue pritsi proovile Kuie PÜ agronoom Marek Aron, kes kiitis masina kasutajasõbralikkust ja ülimat võimekust.

“Tegu on väga hea pritsiga. Tahtsin proovida ja veenduda, kas kõik räägitu ja videodes näidatu vastab ka reaalelus tõele. Võin julgelt kinnitada, et see masin vastab tõesti lubatud sisule ning selle võimalused on muljetavaldavad. On näha, et selle masina juures on palju mõeldud just kasutajasõbralikkusele. Mitmed mugavad lahendused ja automaatselt sooritatavad funktsioonid, nagu näiteks elektriline pihustussüsteem koos kabiinist reguleeritava tilga suurusega, muudavad selle masinaga töötamise märkimisväärselt mugavaks ja efektiivseks,” toob Condor Endurance II iseliikuva pritsi tugevused välja Aron.

Kõrge pritsimiskvaliteet ja funktsionaalsus

Lisaks Kuie PÜ-le tegid uue masinaga testsõite ka mitmeid teised põllumajandustootjad, kes nõustusid üksmeelselt Aroni mõtetega. Uued väljatöötatud lahendused aitavad kaasa säästlikuma põllumajanduse tekkimisele, väärtustades seejuures ka põllumehe aega. Agrifac 36 meetri pikkune poom võimaldab töötada suuremate rajalaiustega, vähendades nii tööaega kui ka pihustusradasid.

Märkimist väärib ka masina ületamatu stabiilsus läbi püsiva StabiloPlus šassii ning võimalus rööbet sujuvalt kuni 1 m võrra laiemaks muuta. Tänu StabiloPlus veermikule ja uuele StrictHeightPlus poomi automaatsele kõrgusele ning balanseerimissüsteemile on võimalik arendada Uue Endurance II mudeliga pritsimise kiirust üle 30 km/h, säilitades seejuures jätkuvalt kõrge pritsimiskvaliteedi. Uus Condor Endurance II iseliikuv prits veenis kõiki kohalolijaid, et ressursisäästlikum ja kuluefektiivsem põllumajanduslik tootmine on võimalik.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta