Dotnuva Baltic AS alustab BouMatic farmiseadmete müügiga Eestis

30.09.2023

Dotnuva Baltic AS alustab farmiseadmete projektimüügiga Eestis. Meie toote- ja teenusteportfelli lisandub ülemaailmselt hinnatud uuenduslike Hollandi lüpsiseadmete, BouMatic kaubamärgi toodete, müük ning järelteenindus Eestis. BouMaticu brändi kogemus on meil juba varasemalt, läbi Dotnuva Baltic grupi Leedu ja Läti ettevõtete, olemas. Aeg oli küps, et alustada farmiseadmete müügiga ka Eestis.

„Lüpsirobotid on Euroopa farmides üha populaarsemad. Põhjuseks tööjõukulude järjepidev tõusmine kõikjal Euroopas ja oskustööliste puudus. Selle tulemusena on liikunud üle 50% Skandinaaviamaade ja Saksamaa piimafarmide lüpsiseadmete koguinvesteeringutest lüpsirobotitesse. Hollandis on see osakaal lausa 70%. Selleks, et Eesti piimakarjakasvatajad suudaksid püsida Euroopa piimatootmisturul konkurentsis, on vajalik ka siinsetes piimafarmides võtta laiemalt kasutusele automaatselt juhitavad seadmed ja tehnoloogiad. BouMatic on kindlasti üks uuenduslikumaid ja enim arengule suunatud lüpsiseadmete brände kogu Euroopas,“ selgitab uude põllumajandusvalkonda sisenemist AS Dotnuva Baltic tegevjuht Raigo Paabut.

24/7 järelteeninduse tugi

BouMaticul on lai valik üle Euroopa põllumeeste seas hinnatud erinevaid kompaktseid ja vastupidavaid ühe- ja kahekohalisi automaatseid lüpsiroboteid, lisaks lüpsiplatsid ning karussell-lüpsisüsteemid. Kõik nad on kiirelt ja lihtsasti paigaldatavad, seejuures saab neid sõltuvalt suurusest ka mugavalt olemasolevatesse töötavatesse lautadesse kohandada. Lisaks lüpsiseadmete müügile, hakkab AS Dotnuva Baltic pakkuma ka BouMatic farmiseadmete 24/7 järelteeninduse tuge, luues kohapeale ka varuosalao. Eesmärk on pakkuda terviklahendust - seadmete müük, lüpsiplatside projekteerimine ja rajamine ning seadmete hooldus, remont ja varuosad.

BouMaticu näol ei ole tegu kindlasti Eesti loomakasvatajatele tundmatu brändiga, mitmed BouMaticu lüpsirobotid ja -seadmed on juba täna Eesti farmides kasutusel. Siiani on aga tootjal puudunud Baltikumi üheselt kattev edasimüüja ja järelteeninduse tugi, mille Dotnuva Baltic nüüdsest tagab.

„Kindlasti saab meie fookuseks olema BouMaticu seadmete kasutajatele vajaliku järelteenindusliku toe pakkumine. Oleme loonud kontakti mitmete olemasolevate BouMaticu seadmete kasutajatega, kes on toonud välja, et kiire järelteeninduse tugi ja know-how on nende jaoks väga olulised. Kohapealse varuosalaoga ja 24/7 järelteenindustoega oleme võtnud eesmärgiks need ootused ka täita," jagab ettevõtte plaane AS Dotnuva Baltic projektimüügi müügijuht Argo Luide.

Uuenduslik looma mugavusest lähtuv lüpsilahendus

BouMaticu bränd on üles ehitatud enam kui 80-aastasele parimate lüpsitavade kogemusele, pidades oluliseks nii piimatootmise efektiivsuse tõstmist, tööjõupuuduse probleemide lahendamist kui ka võimalikult loomasõbralikku lüpsmise protsessi. „Lüpsiprotsessi automatiseerimine on üks olulisemaid samme piimatootmise efektiivsuse tõstmisel ning loomade heaolu ja tervise parendamisel. Seejuures aitab see lahendada ka tänast põllumajanduslikku väljakutset – oskustööjõu puuduse probleemi,“ sõnab Luide.

Olles mitmes mõttes lüpsiseadmete arendamisel teerajajaks, on BouMatic ainus tootja turul, kes on kasutusele võtnud uuendusliku patenteeritud lüpsmismehhanismi, mis lüpsab lehma tagantpoolt tagajalgade vahelt. See on täiesti uus lähenemine automaatsele lüpsmisele, mille eeliseks on vähem looma ärritavaid ja häirivaid stiimuleid, lihtsam hooldus ning süsteemi enda ohutus.

BouMatic lüpsirobotid on varustatud ka identifitseerimissüsteemiga, mis tagab individuaalselt, vastavalt iga lehma vajadustele, sobiva lüpsigraafiku. Süsteem tuvastab robotiruumi sisenenud lehma. Automaatselt hinnatakse, kas on aeg lüpsta ja kui palju kontsentreeritud sööta konkreetsele loomale anda. Süsteem võimaldab lüpsta iga lehma talle sobiva graafiku järgi, mille tulemuseks on vähem stressi, rahulikumad lehmad ja parema kvaliteediga piim.

Robot teostab kogu lüpsiprotsessi ühes kohas ning kogu protsessi jälgitakse pidevalt erinevate andurite ja mõõteseadmete abil. Süsteem saadab selge ja kohese signaali mistahes kõrvalekalletest lüpsmise protsessis. Tänu usaldusväärsele ja hõlpsasti juhitavale süsteemile, võimaldab see töötajatel oma päevi vabamalt planeerida, olles vaba rangest lüpsmistest lähtuvast tööpäeva ajakavast. Seejuures vastavad BouMatic lüpsirobotid ka kõikidele veterinaar- ja hügieeninõuetele, mille tagab roboti täielikult suletud hooldusala ning selle varustatus ventilatsioonisüsteemiga.

Lisainfot BouMatic lüpsirobotite kohta leiab dotnuvabaltic.ee/farmiseadmed ning BouMaticu rahvusvaheliselt kodulehelt.

Dotnuva Baltic AS alustab BouMatic farmiseadmete müügiga Eestis Dotnuva Baltic AS alustab BouMatic farmiseadmete müügiga Eestis Dotnuva Baltic AS alustab BouMatic farmiseadmete müügiga Eestis

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta