Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut SUMO

09.07.2024

Dotnuva Baltic jätkab oma tooteportfelli täiendamist. Alates 1. juulist alustati Suurbritannias toodetud SUMO mullaharimis- ja külviseadmete esindamist Baltikumis, keskendudes peamiselt tootja ribakülvikutele. Pikaajalise põllumajandustehnika müügi ja järelteeninduse kogemusega ettevõtte toel saab SUMO tõhus, uuenduslik ja töökindel tehnika kindlasti olema atraktiivseks lahenduseks paljudele Eesti, Läti ja Leedu põllumajandusettevõtetele.

Kaasaegses põlluharimises on otsekülv saanud juba normiks. Ribakülvikud muutuvad üha populaarsemaks tänu nende tõhususele ja suurepärasele kohanemisele erinevate mullastiku tingimustega. Vastavad külvikud on hinnatud oma täpsuse, kiiruse ja kvaliteedi poolest, mistõttu paljud põllumehed valivad need traditsiooniliste külvikute asemel. Ribakülvi olulisemateks eelisteks on mulla säästmine ja kulude vähendamine. Hinnanguliselt on hektari külvikulu ribakülvikuga külvamisel kuni 30% madalam võrreldes traditsioonilise tehnoloogiaga. Lisaks säästab see aega, eriti rapsi külvamisel, kui samaaegselt on vaja teha palju töid ja tähtis on iga hetk. Otse- ja ribakülvikute soetamist rahastatakse ka EL toetusprogrammi vahenditest.

Jätkates põllumeeste vajadustele vastava tehnika pakkumist, otsustas Dotnuva Baltic oma tooteportfelli täiendada just ribakülvi tehnoloogiaga. Nüüdsest saab ettevõte pakkuda usaldusväärset lahendust ka neile põllumajandusettevõtetele, kes soovivad teha esimese sammu säästvama ja taastuva põllumajanduse suunas, kuid pole veel valmis otsekülviks. SUMO ribakülvikute valik ulatub kompaktsetest 3-meetri laiustest rippes külvikutest, mis on ette nähtud väiksemate majandite tarbeks, kuni laiade, 9-meetrise töölaiusega külvikuteni suurtele majanditele.

Samuti tagab Dotnuva Baltic SUMO tootja kohustuste täitmise klientidele, kes on soetanud seadmed varasema esindaja käest. Edaspidi saavad kliendid pöörduda kõigi SUMO garantii- ja garantiiväliste hoolduste ning originaalvaruosade ostmisega seotud küsimustega Dotnuva Balticu esindustesse.

SUMO meeskond koosneb kogenud põllumajandusspetsialistidest

SUMO on Suurbritannia juhtiv mullaharimis- ja külvitehnika arendaja ja tootja. SUMO toodab uuenduslikku ja vastupidavat tehnikat, masinad on massiivsed ja nende eluiga on pikk. Paljud SUMO meeskonna liikmed on põllumajandusvaldkonna taustaga ning neil on põhjalikud teadmised põlluharimise tavadest, mõistes suurepäraselt tänapäeva põllumeeste vajadusi.

Suurbritannias alustatakse igal aastal tööd umbes 800 uue ribakülvikuga ning ka Balti riikides kasvab nende arv igal aastal. Eestis, Lätis ja Leedus müüakse aastas kokku umbes 200 sellist masinat. SUMO toodangut eksporditakse paljudesse riikidesse üle maailma ja umbes 30% müüakse Suurbritannias. Põllumeeste seas, kes soovivad ribakülvile üle minna, äratab suurt huvi SUMO tootevalikus olev külvik DTS.

SUMO DTS on usaldusväärne ribaharimistehnoloogia

SUMO DTS (ingl. k Deep Tillage Seeder) ribaharimistehnoloogia aitab üle minna traditsiooniliselt põlluharimiselt loodussäästlikumale otsekülvi põlluharimisele. Ribapõlluharimisel on palju eeliseid – see on kiire, ühe sõiduga külvatakse seemned suurele alale, mistõttu paraneb mulla struktuur, drenaaž ja mulla tihedus. On tõestatud, et selline põlluharimine vähendab kulusid, taastab kõrge saagikuse saamiseks sobiva mullastruktuuri ja mikrofloora ning kaitseb keskkonda süsihappegaasi kadude eest.

Ribaharimine jätab suurema osa ridadevahelisest mullast kündmata, tänu millele suureneb vihmausside populatsioon ja orgaanilise aine hulk mullas, mis omakorda tõstavad mulla viljakust.  Lisaks paraneb pinnase drenaaž, vähendades vettimise võimalust. Ribaharimine otse kõrde vähendab pikemas perspektiivis vajadust sügavama põlluharimise järele, sest mulla paranenud struktuur parendab looduslikku drenaaži, suurendab orgaanilise aine hulka mullas, mulla kaalu ja viljakust.

Unikaalse konstruktsiooniga DTS terad ja külviku universaalsus

DTS-ribakülviku terad teostavad üheaegselt mitut toimingut – valmistavad mulla külviks ette, külvavad ja väetavad ning tihendavad mulda sama sõidu ajal. Unikaalseid DTS-i teri juhib konstantse voolusurvega hüdrauliline süsteem, terad paigaldatakse sõltumatult ja seetõttu kopeerivad need suurepäraselt pinnase kontuuri ning panevad seemned mulda ühtlaselt.

SUMO DTS tehnoloogias mängivad olulist rolli taimejäänused, mis tagavad kriitilistel aastaaegadel mullale katte. Kate kaitseb mulda erosiooni eest ja aitab soojal aastaajal vähendada vee aurustumist. Lisaks parendab see pinnase reljeefi omadusi ning lagunedes rikastab mulda orgaanilise ainega, olles väärtuslikuks toiduallikaks vihmaussidele ja mulla mikroorganismidele, mis omakorda on olulised mulla tervisele ja struktuurile.

DTS on ainulaadne universaalne külvimasin, millega saab külvata erineva ettevalmistusega mulda – otsekülv kõrde, minimaalselt haritud mulda ja traditsiooniliselt ettevalmistatud, küntud, mulda. Suurbritannias väljaarendatud ja toodetud DTS-ribakülvikule on paigaldatud originaalne ja ainulaadne Orga dosaator, mis võimaldab doseerida erinevaid seemneid ja väetisi erinevate normide järgi, muutes selle seadme veelgi universaalsemaks.

Eesmärk - tõhusad, töökindlad ja põllumajandusettevõtetele väärtust loovad masinad

Dotnuva Baltic on viimase viie aasta jooksul oluliselt laiendanud oma iseliikuvate masinate ja muude põllutööriistade portfelli. Lisaks sellistele tuntud kaubamärkidele nagu Case IH, Kverneland, Agrifac ja Siloking, esindatakse ka otsekülvi- ja mullaharimistehnika tootjat Agrisem (Prantsusmaa), lintvaaluti tootjat ROC (Itaalia) ning poolhaagiste ja teiste masinate tootjat Umega Agro (Leedu).

SUMO täiendab Dotnuva Balticu mullaharimis- ja külvimasinate laia valikut. Nüüdsest pakub ettevõte põllumeestele kõike alates Kvernelandi traditsioonilistest mullaharimis- ja külvimasinatest, Agrisemi otsekülvi- ja mullaharimise tehnikast ja Mandam traditsioonilise mullaharimise lihtsamatest masinatest kuni massiivse konstruktsiooniga ribakülvi ja mullaharimise tööseadmeteni SUMO.

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut SUMO Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut SUMO

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta