Machine of the Year 2020

22.12.2019

 

Novembrikuus Saksamaal Hannoveris toimunud Agritechnica messi raames anti välja ka “Machine of the Year 2020” tiitlid. Vastavat põllumajandussektoris hinnatud innovatsiooniauhinda antakse välja juba aastast 1997. Kokku võisteldakse 15nes erinevas kategoorias (lisaks publiku auhind), alustades traktoritest ja kombainidest ning lõpetades heina- ja söödakoristusseadmete ja külvikutega. Sel aastal kandideeris auhindadele kokku 53 masinat 36lt erinevalt tootjalt.

Case IH LB436 HD nelikantpakipress

Maailma tippbrändide heitluses võitis Case IH oma LB436 HD nelikantpakipressiga “Aasta masin 2020” tiitli kategoorias heina- ja söödamasinad. Tunnustust üle andes, rõhutati olulise uuendusena pressi uut disainilahendust, mis võimaldab teha tihedamaid palle, vähendades sellega käitlusvajadust ja transpordikulusid. Väiksem pallide arv pindala ja saagi mahu kohta vähendab transpordi- ja laadimiskulusid.

LB436 HD pressi uuenduslik nöörisõlmede süsteem TwinePro pakub majanduslikke ja keskkonnahoiu eeliseid. Uue sõlmimissüsteemi peamised eelised hõlmavad loomasööda ja keskkonna saastumise ärahoidmist, mis tagatakse vähendades nöörijuppe, mis võivad sattuda kas sööda hulka või põllule.

TwinePro abil luuakse pärast esimese tavalise sõlme sidumist, pallide täiendavaks kindlustamiseks, teine sõlm – silmussõlm. Silmussõlmede abil välditakse pallist lahti pääsenud äralõikeid, millega parandatakse nii sööda kvaliteeti, kui ka vähendatakse keskkonnamõjusid. Uut tüüpi silmussõlm suurendab sõlme tugevust kuni 30%, tõstes sellega pressimise efektiivsust ja tagades kõrgema tootlikkuse.

Kverneland 6300 S Variomat pöördader

Uhkusega saame öelda, et tunnustatud konkursil toodi esile ka uus Kverneland 6300 S Variomat pöördader. Mullaharimismasinate kategoorias ei olnud talle võrdväärset vastast. Kverneland tõestas ootuspäraselt, et selles kategoorias on nende arendustöö kõige innovaatilisem ja edukam.

Uue 6300 S Variomat pöördadra näol on tegu suure jõudlusega mitmekülgse adraga, mida iseloomustavad märksõnad vastupidavus, lihtsus ja nutikus. Masina peamine eesmärk on kasumlik kündmine. Selle tagamiseks on integreeritud uude atra, end juba turul tõestanud, Kverneland 2500 i-adra ehituse olulisemad tugevused, milleks on mehaaniline ülekoormuskaitse (kivikaitse) ja “Aero Profile” vannased (kliirens 80cm).

Neist viimased võimaldavad optimeerida kündmist mis tahes tingimustes, parandades mulla voolamist läbi masina ja aidates vältida ka raskemate ummistute tekkimist. Märkimisväärse kündmistulemise tagab masina suur hüdrauliline tugiratas, mis aitab säilitada masina stabiilsuse kõigis tingimustes. Olulist lisaväärtust loob ka masina keskjuhtimisseade, mis võimaldab reguleerida parem-ja vasakpoolset töösügavust eraldi.

DataConnect

Põllumajanduselektroonika kategoorias võitis „Aasta masin 2020” tiitli DataConnect. Võiduka lahenduse taga on hiljuti Case IH, STEYR, New Holland, CLAAS, John Deere ja 365FarmNet vahel sõlmitud leping, mille eesmärgiks on võimaldada globaalse sega-masinapargi klientidel oma masina andmeid vaadata läbi ühise platvormi. Kõik eelnimetatud brändid nõustusid võimaldama masinateabe (masina asukoht, kiirus, kütuse tase, tööseisund) vahetamist pilve kaudu pilve oma vastavates telemaatikaplatvormides. Tegu on innovaatilise lahendusega, mis näitab erakordselt hästi suurbrändide arendustöö fookust lähtuvalt põllumehe huvidest.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta