Palun vaikust! Siloking TruckLine eTruck

17.10.2018

Elektrilise ajamiga seadmeid kasutatakse põllumajanduses üha enam ning nüüd on valmis ka elektriline iseliikuv söödamikser. Siloking eTruck pole niisama söödamikser – masin hoolitseb ka selle eest, et laudas poleks liigset müra ega heitgaase.

Esisilla kohal asetseb 1200 kg 465 A pliivaba aku (lisavarustusena 620 A) ja Jungheinrichi  elektrimootorid (18 kW sõitmiseks ja 15 kW teoajamil). Laetud akuga on masin võimeline tegema 3 segamistsüklit, kasutades aga lisavarustusena pakutavat 620 A akut suudab 10 m³ mikser teha 5 tsüklit päeva jooksul. Kui aku laetuse tase on miinimumis, suudab masin aeglaselt laadimispunkti liikuda.

eTruck on madal (8 m³ versioon 225 cm, 14 m³ versioon 238 cm) ja kitsas ning roolitav topeltratas taga annab pöörderaadiuseks vaid 11 meetrit, see annab eelise mikseri laadimisel ning manööverdamisel kitsastes oludes.

eTruck üllatab oma lihtsusega ja seda heas mõttes. Istud kabiini, liigutad hooba soovitud sõidusuunas ja pedaalivajutusega toimub kohaltvõtt ning peatselt liigub masin 20 km/h. Kõik tööoperatsioonideks vajalikud lülitid asuvad paremal käetoel ning on loogiliselt grupeeritud.  A-postil asub kaks displeid – üks tahavaatekaamera tarbeks ja teine masina parameetrite ning kaalusüsteemi jälgimiseks, sinna kuvatakse ka söödaratsioonid, mille saatmine käib üle interneti. Wi-Fi võrk lubab masinaga ühendada välise terminali või nutiseadme, kust saab jälgida kaaluandmeid mikseri täitmisel.

Kuna loomade söötmine toimub enamasti igapäevaselt samadel kellaaegadel, on võimalik vahepealset aega suurepäraselt laadimiseks kasutada. Tühja aku laadimine võtab tavalaadijaga aega 11 tundi, kiirlaadijaga on see aeg poole väiksem, ehk 5,5 tundi.

Siloking katsetas masinat väga erinevates oludes ning mõõtis elektri tarbimist pika ja märja silo segamisel väga ebastabiilsetel temperatuuridel. 400 t sööda valmistamisel kasutas eTruck ligikaudu 3 kW h/t kohta, mis annab ekvivalendiks ca 0,3 L diiselkütust tonni kohta. Mitte ükski söödamikserit järel vedav traktor ei ole võimeline nii vähese kütusekogusega samaväärseks võimeline.

Masina jooksvate kulude madalal hoidmise kasuks räägivad ka hoolduse kulud – õlivahetusvälp on iga 1000 töötunni tagant ning reduktorite ja hüdraulikasüsteemi kogumaht on 8 m³ versioonil 36 liitrit. Akude kasutuseaks prognoosib Siloking 4,5 aastat – selleks ajaks on aku mahutavus langenud 60%-ni, kuid see ei mõjuta masina võimekust, lihtsalt laadida tuleb tihedamini.

Uut eTruck söödamikserit saab juba täna tellida. Masina hind on alates 79 900 eurost. Küsi täpsemat hinnapakkumist ja lisainfot müügijuhilt.

eTruck tehnilised andmed:

Kolu maht:          8/10/14 m³

Segamine:           1 või 2 vertikaalset tigu

Teo kiirus:          17, 33 ja 45 p/min

 

Ajam:

Segamise tigu    15kW

Transmissioon   18kW

Hüdrosüsteem   3.5kW

 

Aku:

Pliivaba, standard 465 A (620 A lisavarustusena, mudelil eTruck 14 775 A)

Aku mass 1,200 kg

Rehvid: 355/50 R22.5 (ees), 27 x 10-12 (taga)

Kuivmass alates 6,500 kg

Mõõdud: 5,98 m pikkus, 2,23 m laius,  2,25 m kõrgus (mudel eTruck 1408-8)

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta