SpotSpray - pritsi ainult siis kui see on vajalik

10.01.2022

Kasutades SpotSpray tarkvara Isomatch Tellus terminalis kombineerituna Kvernelandi pritsiga säästad loodust, kuna pritsid ainult siis, kui see on vajalik.

Optimaalne taimekaitse

Arvestamaks põllu erinevate osade eripärsid, on muutliku normiga töötlemine (VRA - Variable Rate Application) külvamise, väetise laotamise ja pritsimise juures kasutusel olnud juba aastaid. VRA töökaartide koostamiseks kasutatakse fotosid, mis on saadud droonidelt, lennukitelt või satelliitidelt (nt. MyDataPlant). 

SpotSpray vähendab kulutusi tänu kemikaalide kokkuhoiule ja säästab terveid taimi asjatu pritsimise eest. See tähendab ka väiksemat saagi kahjustamist.

Tuginedes eelkoostatud töötlemiskaardile, mis võib olla valmistatud sarnaselt kui VRA kaart, lülitub prits sisse ja välja. See saavutatakse sektsioonide määratlemisega juhtpuldis ning on kasutatav ka tavapäraste lihtsate sektsiooniklappide korral. Pritsitakse ainult määratud alasid. See on suureks abiks, kui eesmärgiks on võetud umbrohtunud kohad, takjad, niisked alad, mittetärganud alad või alad, kus on mullastiku probleemid. 

Määra kindlaks kemikaali vajadus

Lisaks on võimalik VRA kaartidel olevate alade järgi määrata täpselt kindlaks kemikaali vajadus. See omakorda suurendab tootlikkust, kuna pritsitäie kemikaaliga saab katta suuremaid alasid.

Suhteliselt väike investeering SpotSpray tarkvarasse IsoMatch Tellus terminalis annab päris kopsaka tasuvuse kulutuste ja aja kokkuhoiu pealt. Tänu sellele on paiklik töötlemine taskukohane kõikidele põllumeestele, nii suurtele kui ka väikestele.

Jõulukuusk

Jõulu ja aastalõpu tervituseks pritsiti 340x460 meetrise suurusega põllule jõulukuusk, vaid vajalikesse kohtadesse pritsides Kvernaland iXdrive pritsiga.

Selleks loodi .GIF fail, mis konverteeriti tööülesandeks IsoMatch Tellus Terminali jaoks. Tänu sellele teab prits täpselt, kuhu on vaja pritside ja kuhu mitte. 

Loe lisaks: SpotSpray, pritsimine ainult vajaduse korral

SpotSpray - pritsi ainult siis kui see on vajalik

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta