UAB Dotnuva Baltic sai kolmes Balti riigis Agrisemi volitatud esindajaks

25.02.2020

 

Viimased aastad on põllumajandusele olnud katsumusterohked. 2017. aasta oli vihmane, kaks järgnevat aastat põuased. Muutuvad kliimatingimused sunnivad lahendusi otsima. Üheks neist on jätkusuutlik põllumajandus, mida ka Euroopa Liit edendab.

Jätkusuutliku põllumajanduse eesmärkide valguses räägitakse pinnase struktuurist, seisukorrast ja bakteriaalsest aktiivsusest. Bakterite ja muude mikroorganismide elavdamisega saab vähendada pestitsiidide ja väetiste kogust. Ent kõige tähtsamaks jääb saagikuse stabiilsuse saavutamine ning seda erinevate ilmastikutingimuste juures.

Minimaalne pinnase segamine

Eelnevate eesmärkide poole püüdlemisel tuleb pinnast võimalikult vähe segada ja jätta orgaanika pealmisesse pinnasekihti või pinnase peale. Mitte kõikide tootjate tehnika ei suuda selliste ülesannetega toime tulla. Eesmärgiga leida sellele lahendus, asusime tänavu jaanuarist esindama Euroopas tuntud Prantsuse ettevõtet Agrisem. Vastav ettevõte on juba ammusest ajast tuntud minimaalsete põlluharimise tehnoloogiate poolest.

Kasvav vajadus laiema tehnika järele

Viimastel aastatel oleme täheldanud aina suuremat vajadust laia ja võimsama tehnika järele. Kui farmides jääb tööjõudu puudu, on ainus väljapääs vahetada kaks nõrgemat traktorit ühe võimsa vastu. Kasvanud on vajadus ka laiapinnalise maaharimistehnika järele. Tootja Agrisem pakub laiapinnalisi ketas- ja piiäkkeid tööpinnaga kuni 12 meetrit, piidega kombineeritud randaale, mis valmistavad pinnase ühe sõiduga külviks ette, ning muidugi aluspinnase sügavkobesteid, mis on sellele ettevõttele tõenäoliselt ka kõige rohkem populaarsust toonud.

Kaheaastane garantii

Agrisemi oluline eripära seisneb aga eelkõige selles, et nende maaharimisriistad on ette nähtud profifarmidele, mida on Baltikumi riikides palju. Kõigis Baltikuni riikides kehtib Agrisemi tehnikale erandlikult ka kaheaastane garantii.

SLY BOSS otsekülvaja

Sellel aastal allkirjastas Agrisem koostöökokkuleppe ka ettevõttega SLY BOSS ning lisas oma pakutavasse tootevalikusse otse- ja lintkülvi tööriistad. SLY BOSSi külvik on turul unikaalne ühekettaline kaldnurgaga tööriist, mis asetab seemne kõrrepõldu. Külvata saab kohe pärast kombaini või tüüpõllu töötlemist õleäkkega, mis harib pinnast kuni 3 cm sügavuselt ja kiirendab nõnda kõrte lagunemisprotsessi. See harimismeetod aitab säästa aega, kütust ja muid kulusid.

UAB Dotnuva Baltic on esimestest asutamispäevadest peale olnud eeskujuks ja pakkunud põlluharijatele üksnes kõige moodsamat tehnikat, mis aitab tõsta tasuvust ja suurendada töö produktiivsust. Dotnuva Balticu spetsialistid on põllumeestele juba pikka aega pakkunud profinõustamist ning aidanud nende harimistehnoloogia järgi valida kõige sobivamad tööriistad ja lahendused. Usume, et ka meie tooteportfelli lisandunud uued tipptasemel tooted aitavad farmidel kasvada ja tugevamaks saada.

Lai valik tooteid

Üksikasjalikuma tehnilise informatsiooni Agrisemi peamiste toodete kohta, mida ettevõte Dotnuva Baltic tänavu kevadest pakub, leiad alljärgnevalt:

Rohkem infot Agrisem toodete kohta küsi oma piirkonna müügijuhilt. Kontaktid leiad siit.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta