Uuendused ja innovaatilised tehnoloogiad EPA messil

18.10.2021

13.-14. oktoobril toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis Eesti Põllumajanduse aastanäitus, mis tõi kokku Eesti põllumajandussektori otsustajad ja põllumeeste kõige olulisemad koostööpartnerid.   

Kahe päeva jooksul tutvustati põllu- ja biomajanduse trende, Krista Taim, Kristo Elias, Mart Kiiskülauuendusi ning innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi kõige keerulisematele igapäevastele väljakutsetele. 

Dotnuva Baltic ASi tegevjuht Mart Kiisküla rääkis, kuidas panustavad masinad rohepöördesse, millised uuendused on tulemas ja kuidas ikkagi sääslikumalt toota.

„Need masinad on eeskätt sellised, mis suudavad end põllul positsioneerida 2,5 cm täpsusega ehk siis masin saab igal ajahetkel aru, kus on tema asukoht. Selle sama täppissignaali alusel on võimalik panna masin automaatselt roolima ja niiviisi saab vähendada tekkivaid ülekatteid või katmata jätmiseid põllul,“ rääkis Kiisküla ja täpsustas, et inimsilmaga ei ole iial nii täpselt sõita võimalik ja täppissignaali abil saab lisaks säästa kütust ning kuluvosasid.

Samuti tuli jutuks põlluseire, kui suur ja arenev vadkond ning mis aitab optimeerida taimekaitsevahendite kasutamist.

Kuula Ökoskoop saadet siin.

Fotol Riina Maruštšak, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja keskkonnavaldkonna juht, Kristo Elias, Ökoskoop saatejuht ja Mart Kiisküla, Dotnuva Baltic AS tegevjuht.

Vaata lisaks: Ökoskoop. Eesti Põllumajanduse Aastanäitus 

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta