Eesti kõrgeim teraviljakuivati on valmis!

22.08.2018

Harjumaal asuvasse Alavere külla on kerkinud Eesti kõrgeim kuivatikompleks. Viljakuivati tellijaks oli teraviljakasvatajaid koondav ühistu TÜ Alvar MÜ ja tarnijaks ning paigaldajaks Dotnuva Baltic AS. Uuele kuivatile löödi hääled sisse 3. augustil uhke avamispeoga.

Avamispidu toimus Alaveres uue kuivatikompleksi juures. Peole olid kutsutud kuivati valmimisele kaasa aidanud ettevõtted, koostööpartnerid ja kohalikud põllumehed. Tehtud tööd käis üle vaatamas ka maaeluminister Tarmo Tamm.

Uue kuivatikompleksi südameks on Cimbria AMG-38 läbivoolukuivati, mille kogumahutavus on 130 m3 ning põletivõimsust kuni 8100 KW. Erakordselt suure tootlikkusega kuivati suudab kuivatada kuni 90 tonni/tunnis. Kuivati teeb eriliseks see, et ventilaatorid on tolmueraldussüsteemiga ning helisummutitega, et võimalikult vähe kogukonda häirida. Piiratud ala tõttu on objektil kogu ruum maksimaalselt ära kasutatud ja sellest tulenevalt on kuivati kõrguseks peaaegu 40 meetrit.

“Meil on hea meel, et kuudepikkune ehitustöö on lõppenud. Täname kõiki, kes kuivati valmimisele kaasa aitasid ja soovisime seda üheskoos tähistada,” ütles TÜ Alvar MÜ juhatuse liige Jaanus Kalev.  “Usun, et uue kompleksi kuivatamisvõimsus ja viljavoo läbilaskevõime on piisav, et kuivatada kõigi klientide ja koostööpartnerite vili.”

TÜ Alvar MÜ on kuut teraviljakasvatajat koondav ühistu, mis pani oma esimese kuivati püsti juba 1992. aastal. Nüüdseks jookseb ühistul 26. tegutsemisaasta.

Dotnuva Baltic on tegelenud teraviljaseadmete ja kuivatikompleksidega 20 aastat. Alates 1999. aastast alates on rajatud Cimbria seadmetega üle 400 kompleksi Baltikumis. Hoiustamismahtu on selle ajaga loodud 1,6 miljonile tonnile teraviljale, mis on enam-vähem sama kogus, mida Eesti põllumehed aastas toodavad.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta