Uus areng – Ökoloogiline teraviljakuivati

09.07.2019

 

Tänases muutlikus majanduskeskkonnas on tööstustel oluline saavutada stabiilsus läbi maksimaalse tootlikkuse võimalikult väikese energiakuluga.

Sellest lähtuvalt on võtnud ka Cimbria eesmärgiks optimeerida oma teraviljakuivatite kuivatamisprotsessi kõik parameetrid, tagamaks maksimaalse jõudluse ja energia säästmise. Vastava eesmärgi nimel on ettevõte ehitanud kaasaegse labori CIMBRIA Akadeemia, kus katsetatakse ja kontrollitakse uusi seadmeid.

Labor on kokku kogunud viimase 50 aasta teadusuuringute tulemused ja saavutused viljakuivatuse valdkonnas. Aastakümnete pikkune kogemus ja uusimate teaduslike lahenduste kasutamine on teinud Cimbriast suunajanäitaja teraviljakuivatite maailmas. Nüüd astus Cimbria sammu veelgi kaugemale. Kui senini kasutati läbivoolukuivatites kütteks kas õli või gaasi, siis nüüd on püsti pandud esimene ECO-Logic™ ehk ökoloogiline kuivati, mis töötab elektriküttel.

Esimene ökoloogiline kuivati

Esimene Cimbria ECO-Logic™ läbivoolukuivati pandi 2019. aasta kevadel püsti Rootsis. Suurettevõte Lantmännen soovis loodust ja keskkonda säästvat teraviljakuivatit, mis ei töötaks fossiilsetel kütustel, nagu nafta ja gaas. Sobivaks alternatiiviks sai elektriküttel otsejuhitav kuivati, mis lisaks keskkonna säästmisele, võimaldab optimeerida ka energiakulusid, mis saavutatakse läbi parema kontrolli kuumutamise ja jahutamise protsesside üle.

Seejuures pole tehtud järeleandmisi ka muudes näitajates. ECO-Logic™ teraviljakuivati kuivatab vilja õrnalt ja ühtlaselt. Lisaväärtusena on uuel kuivatil ka kõrgtasemel automatiseeritud kaugjuhtimine ning madal tolmu- ja müratase. Uus innovaatiline kuivati on töökindel ja lihtsasti juhitav, võimaldades saagikoristus- ja kuivatamisperioodil katkematult töötada.

Õrn ja ühtlane kuivatamine

Elektrilisel kuumutamismeetodil on palju eeliseid, lisaks vähemale reguleerimisele, tagab see ka soojuse hea ja väga ühtlase jaotumise kogu kuivatamisprotsessi vältel. See tähendab, et tänu uuenduslikule küttesektsioonile, toimub kogu kuivatusprotsess ühtlasel temperatuuril, mille tulemusel saadakse kvaliteetsem viljatera. ECO-Logic™ kuivatis on kuuma õhu segisti konstrueeritud kasutama arvutuslikku vedeliku liikumise analüüsi (inglise keeles Computational Fluid Dynamics, lühend CFD), mis tagab kuivatusõhule maksimaalse hälbe +/-5°C, garanteerides sellega teravilja ühtlasema, täpsema ja õrnema kuivatamise.

ECO-Logic™ kuivati jaoks väljatöötatud uus teravilja segamisseade töötab põhimõttel, kus kuumem tera vahetab pidevalt kohta selllest külmema ja niiskema teraga. Selle tulemusel saavutatakse terade ühtlasem kuivatamine. ECO-Logic™ kuivati pidev tühjendussüsteem tagab omakorda tera ühtlase väljavoolu kogu kuivati ​​väljalaskeava ulatuses. Tühjendamine toimub Cimbria mahumõõtmise süsteemi põhimõttel, mis annab igal tühjendamisel väga täpse mahunäidu. Selle tulemusel on viljaterad vaid piiratud aja jooksul kuumal või külmal õhul, mistõttu säilib paremini ka tera kvaliteet ning hea idanevus.

Vähem tolmu ja müra

Uusima tehnoloogiga ECO-Logic™ kuivati ​​funktsioonide hulka kuulub ka automaatne juhtimissüsteem ning integreeritud Dust Guards tolmueraldaja, mis kontrollib tolmu kogust ning püüab kinni üleliigsed tolmuosakesed. Seejuures taaskasutatakse kuivast õhust ja tolmu eraldamisest tekkiv soojus.

Uus ökoloogiline kuivati on ka vaiksema müratasemega, mis tuleneb uuenduslike ventilaatorite kasutamisest.

Lihtne juhtida

Ringluse tekitamiseks ja aspireerimiseks mõeldud ventilaatorid on varustatud sagedusmuunduritega, millega kontrollitakse ja juhitakse väga täpselt suurte ventilaatorite energiatarbimist. Kuivati on varustastatud ringluse automaatse juhtimisega, mida juhitakse järk-järgult sõltuvalt tootest ning tera ja kuiva õhu temperatuurist ja niiskusest.

Uue juhtimissüsteemiga on saavutatud automaante kuivatusprotsess, milles tehakse muudatusi tööparameetritesse lähtuvalt kuivatatavast tootest. Näiteks kõrgema niiskustasemega sissetulev vili märgitakse süsteemis juba eos konkreetsete näitajatega sissetulevaks viljaks. Õigete algseadistuste juures on ECO-Logic™ kuivati suuteline töötama praktiliselt järelvalveta.

Energiatõhus lahendus

Kuivati töö suurema efektiivsuse tagavad tingimused, kus on saavutatud väljatõmbeõhu võimalikult kõrge niiskus ja samas võimalikult madal vooluhulk. Ühtlase temperatuuri jaotuse ja kuivati täpse juhtimise abil on võimalik tõsta kuivatustemperatuuri ja hoida seda kõrgel tasemel ilma vilja kahjustamata, saavutades sellega ka kõrgem efektiivsus. Vähendamaks väljatõmbeõhu vooluhulka ning võttes arvesse, et madalamate kuivati sektsioonide väljatõmbeõhk ei ole täielikult küllastunud ning on suhteliselt soe, optimeeritakse Cimbria ECO-Logic™ kuivatis spetsiaalse libiseva klapiga väljatõmbeõhu kogust, suunates teatud osa sellest tagasi ringlusesse.

Cimbria ECO-Logic™ kuivati on valmistatud töötama standardvõimsusega, mis katab, sõltuvalt mudelist, kuivatusvajaduse 20 kuni 250 tonni nisu tunnis, võttes aluseks niiskuse vähendamise 19% kuni 15%-ni. Eritingimustel on võimalik saavutada ka suurem võimsus. Uus ökoloogiline kuivati on võimeline kuivatama kõiki peamisi teravilju. Seejuures näitavad erinevad katsed, et uus ECO-Logic™ kuivati on ​​umbes 20% efektiivsem kui senised niiöelda traditsioonilised kuivatid, nagu näiteks A-kuivati, ​​ning 10% tõhusam kui ECO-Master tüüpi kuivati.

Cimbria ECO-Logic™ kuivati tööga saad täpsemalt tutvuda järgmises videos.

Cimbria läbivoolukuivateid on toodetud enam kui 40 aastat, olles tänaseks esindatud rohkem kui 60nes riigis ning võimaldades kuivatada erinevaid vilju, nagu näiteks nisu, oder, kaer, raps, hernes, uba, tatar, sojaoad, mais ja päevalill. Cimbria valikus on kolm peamist mudelit – ühe, kahe ja kolme püstakuga kuivatid.

Kõik on sarnase ehitusega, kuid erineva laiusega, seejuures on igal mudelil erinev suurus (kõrgus), alates 14 kuni 38 sektsiooni. Sõltuvalt mudelist on tootlikkus 25 kuni 275 tonni tunnis (tootlikkus on kuivatades nisu 100 °C juures niiskuselt 19% kuni 15%-ni). Kütteks saab kasutada õli või gaasi, uue lahendusena nüüd ka elektrikütet.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta