Teraviljakuivatite tootevalikusse lisandub Arska

12.12.2018

Seni on Dotnuva Balticu tootevalikus olnud Taani firma Cimbria seadmed, mida on paigaldatud rohkem kui 60 000-le objektile maailmas. Cimbria läbivoolukuivatid on kõrge tootlikkusega, energiasäästlikud eelkõige suurtootjatele mõeldud seadmed.

Mõeldes Eesti väiketootjate vajadustele oleme asunud müüma põllumeestele tuntud Arska (Soome) portsjon- ja läbivoolukuivateid. Arska 60 aasta jooksul kogutud kogemuste ja teadmiste põhjal toodetakse ainult energiasäästlikke, kvaliteetseid ja töökindlaid kuivateid.

Arska tootevalikus on nii mobiilsed, kui ka statsionaarsed kuivatid mahutavusega 13,5m³ kuni 93m³. Soojusallikana on valida diiselkütte, gaasi ja hakkepuidu katelde vahel. Rikkaliku põhivarustusega kuivatid on kompaktsed ja lihtsasti käsitletavad.

Meil on rõõm teatada, et väga hoogsalt on käimas tulevaseks saagihooajaks valmistumine. Tammejuure Mahetalu Tulundusühistule rajatakse kaasaegne, kõrge funktsionaalsusega maheviljaterminal.

Terminali südameks on Arska tandemkuivati, mis sisuliselt on kaks eraldiseisvat kuivatit, milles vilja kuivatatakse omatoodetud hakkepuidust saadava energiaga. Tänu kahele kuivatile on kuivatusprotsess pidev ning energiasäästlik. Ühe kuivati jahutamisel, tühjendamisel ja täitmisel ei jää kuivatusprotsess seisma, kuna teises kuivatis toimub tänu kavalale sooja õhu juhtimisele kuivatamine edasi. Selle tulemusena saavutatakse sama energiakuluga kuni kahekordne kuivatustootlikkus mis omakorda alandab esmakäitluskulusid. Sama katlaga köetakse hooajaväliselt tootmishoonet.

 „Soovisime rajada terminali, mis oleks laialdaste võimalustega ning kus kogu oma kasvatatud saak käidelda ja hoiustada. Koostöö Dotnuva Balticuga on olnud meeldiv ja kiire. Maheterminali planeerimise käigus muutusid ideed korduvalt ning Dotnuva Baltic suutis nendele alati kiiresti reageerida ning kõikidele plaanidele erinevad tehnilised lahendused leida“ rääkis Karin Tiit, Tammejuure Mahe TÜH-st.

Lisaks leiab Tammejuure Mahe TÜH terminalist Cimbria Delta 144 sorteeri, mis on parim valik mahevilja puhastamiseks ja sorteerimiseks. Eriline söötemehhanism, 10m² sõelapinda ning tolmueraldusega Cyclofan aspiratsioonisüsteem viib terminalis käideldavate kultuuride puhtuse täiesti uuele tasemele. Kõik transpordielemendid tagavad vähemalt 40 t/h tootlikkuse ning transpordivad vilja kogu terminali ulatuses.

Küsi nõu spetsialistilt?

  1. Valige lähim filiaal.
  2. Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Dotnuva

dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.

Üksikasjad küpsiste ja nende kasutamise kohta